Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
18. októbra 2009
nedeľa

Majstrovstvá SR OS kadetky I.trieda

TJŠK VK Krupina - VK Iskra Hnúšťa

TJŠK VK Krupina - VK Iskra Hnúšťa 3:2 (-15,19,-18,19,5)
  3:2(-10,-15,21,13,12)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, L.Sliacka, M.Mrnková, P.Ďurišová, K.Ďurindová, Z.Vojteková
  • libero – L.Tokárová (K.Pinčáková, J.Knappová, N.Miková)

Tréneri :

• Štefan Majeský

Hnúšťanky sa vlastnými chybami a nesústredenou hrou pripravili o cenné víťazstva, ktoré mali vo vlast-ných rukách. Prvý zápas začali ako z učebnice a v prvom sete prevalcovali súpera, najmä kvalitným servisom a hrou na sieti. Nevysvetliteľne poľavili a prišiel trest, strata setu. Iskra sa sústredila a kľudne uhrala tretí set. Domáce však najmä svojou bojovnosťou a pohybom potrestali znova ľahkovážne hrajúcu Iskru, ktorá kazila ľahké lopty zadarmo a vlastný servis. To postavilo na nohy súpera a nervózne hnúšťanky sa už nezmohli na odpor a prizerali sa ako domáce bodujú.

Druhý zápas začala Iskra mohutným náporom a bezproblémovo viedla 2:0 na sety a v treťom sete 19:13. Dovtedy to bol jednoznačný priebeh a kvalitný volejbal, plný krásnych akcvií v poli i na sieti. Avšak, čo dokazovali následne, nevynútené chyby, nespracované odrazené lopty zadarmo, to nechápal v Krupine ani súper. Iskra šnúrou vlastných chýb vzkriesila domáce družstvo, ktoré sa už pomaly uspokojilo s prehrou. Hoci v piatom sete hnúšťanky bojovali, ale bol to vlastne kŕčovitý a ustráchaný výkon, ktorý nestačil na víťazstvo a odhodlané domáce družstvo.