Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
31.1.2010
nedeľa

Majstrovstvá SR OS kadetky I.trieda

ŠKM Liptovský Hrádok - VK Iskra Hnúšťa

ŠKM Liptovský Hrádok - VK Iskra Hnúšťa 2:3 (18,-21,-20,14,-13)

3:2 (12,-21,-23,16,8)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, J.Knappová, M.Mrnková, P.Ďurišová, K.Pinčáková, Z.Vojteková,
  • liberka – L.Tokárová (P.Kvetková)

Tréneri :

• Mgr. Štefan Majeský

Dohrávka jesennej časti kadetskej súťaže bola nad očakávanie dramatická a skončila sa rovnou deľbou. Iskra začala oklieštená s jednou striedajúcou hráčkou na lavičke bojazlivo a s chybami v poli i na sieti. Pomaly sa však zdvihli výkonom a najmä bojovnosťou, čo im prinieslo aj víťazné ovocie. Po vedení 2:1 však hnúšťanky znova upadli do ustráchanosti a nepriebojnosti, takže sa muselo rozhodovať v piatom skrátenom sete. Tu domáce od začiatku dominovali, ale Iskra znova zdvihla hlavu a od stavu 8:8 nepustila kontrolu rozhodujúceho setu z rúk. Celý zápas bol postavený na tom kto urobí v závere viac vlastných chýb, a keďže domáce sa viacej báli o výsledok, bolo rozhodnuté. Hnúšťa po mnohých rokoch víťazí na pôde svojho vyspelého súpera.

Druhý zápas sa začal ako cez kopírovací papier. Domáce znova jasne viedli 1:0, ale Iskra sa znova postavila na odpor. Lenže citeľne chýbala lavička oslabená pre chorobu a jedno striedanie nepostačovalo. V treťom sete Iskra prehrávala 19:11, keď pozornou a koncentrovanou hrou uhrala set a dostala sa do vedenia 2:1. Škoda, že to bolo všetko zo strany Iskry, ktorá strácala dych najmä na sieti pri blokoch a pri vlastnom útoku, keď hostky neboli schopné položiť loptu súperovi na zem. Nepomohlo ani kombinovanie v zostave, hoci pole Hnúšťa veľmi dobre pokryla, nebola schopná bodovať. I napriek prehre 3:2 Hnúšťa nesklamala a odviezla si vzácne víťazstvo z Liptova. Každý zápas trval dve hodiny urputného boja na palubovke, keď mohli domáci diváci tlieskať niekoľkým vydareným akciám kadetiek na oboch stranách.