Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
8. novembra 2009
nedeľa

Majstrovstvá SR OS kadetky I.trieda

VK TASK Martin - VK Iskra Hnúšťa

VK TASK Martin - VK Iskra Hnúšťa 0:3 (-22-16,-14)
  0:3 (-22,-9,-19)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, J.Knappová, M.Mrnková, P.Ďurišová, K.Ďurindová, Z.Vojteková, libero – L.Tokárová
  • (K.Pinčáková, , S.Kožiaková, D.Dolezsová)

Tréneri :

• Štefan Majeský

Konečne sa presadili aj hnúšťanske kadetky a vyhrali bez straty setu oba zápasy v Martine. V chladnej a špinavej telocvični začala Iskra prvý zápas s chybami pri vlastnom servise a slabým dôrazom na sieti. Hnúšťanky sa postupne dostávali do tempa, z ktorého sa však často vyviedli nepozornosťou v poli. Dievčatá sa po prvom sete aklimatizovali na chlad a priestor, začali si veriť a keď začali plniť taktické pokyny trénera, hneď sa to ukázalo aj na skóre.

Druhý zápas začali hnúšťanky akoby sa domáce mali poraziť samé a za stavu 5:1 pre domáce si Iskra vybrala prvý oddychový čas. Lenže šnúra vlastných chýb pokračovala ďalej a za stavu 14:9 si Iskra vyžiadala druhý oddychový čas. Až potom postupne hra začala mať iný obraz a hnúšťanky hoci s ťažkosťami vyhrali set 25:22. Druhý set bol už o inom, Iskra viedla 8:0, 15:2 a v podstate o osude setu bolo rozhodnuté. Jedine tento set ukázal kvalitatívny skutočný rozdiel aký je medzi družstvami a hráčky ukázali slušivý volejbal. Tretí set začala Iskra kľudne, lenže od stavu 19:11 začali hráčky hrať ležérne a súper sa priblížil až na stav 23:19, keď si Iskra vyžiadala na ukľudnenie oddychový čas. Hnúšťanky hrali kvalitne na prihrávke, kde dominovali jednoznačne v poli J.Zatrochová a liberka L.Tokárová, k nim sa prihrávkou pridala i K.Ďurindová. Na sieti hrala výborne M.Mrnková a v druhom zápase sa k nej pridala najmä blokmi P.Ďurišová. Iskra uhrala svoje prvé sezónne víťazstva bez striedania, ktoré bolo zťažené najmä chladom v hale.