Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
25. októbra 2009
nedeľa

Majstrovstvá SR OS kadetky I.trieda

MŠK Žiar nad Hronom - VK Iskra Hnúšťa

MŠK Žiar nad Hronom - VK Iskra Hnúšťa 3:2 (-15,20,5,-17,10)
  3:0(19,14,10)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, L.Sliacka, M.Mrnková, P.Ďurišová, K.Ďurindová, Z.Vojteková, libero – L.Tokárová
  • (K.Pinčáková, J.Knappová, N.Miková, P.Kvetková)

Tréneri :

• Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová

Hnúšťanské kadetky začali presvedčivo na pôde súpera. Po prvom sete to vyzeralo nádejne. Herne v poli i na sieti Iskra dominovala, ťažila z kvalitného servisu a pozornej hry v poli. Domáce sa pozviechali a druhý set uhrali, pretože Iskra prestala byť nebezpečná na sieti. Následný tretí set hnúšťanky boli deklasované, nepomohli oddychové časy ani striedania, a tak set dohrala lavička. Vo štvrtom sete začala znova Iskra hrať svoju hru, hoci to už nebola hra ako v prvom sete, ale stačilo to na víťazstvo v sete. Piaty, skrátený set bol ako na hojdačke do stavu 7:7, potom niekoľkými nepresnými loptami súper odskočil na niekoľko lôpt, ukľudnil sa a vyhral set i zápas.

Druhý zápas začal náskokom súpera po podaní 5:0 a hoci sa Iskra snažila, náskok nezlikvidovala. V mnohých okamihoch sa striedali pekné a hodnotné výmeny, plné nápaditého a obetavého volejbalu na oboch stranách. Škoda len, že v koncovke boli domáce presnejšie. Aj ďalšie dva sety sa začali veľkým náskokom domácich, takže za Iskru dohrával lavička. Iskra nestačila kontrovať v rozhodujúcich chvíľach najmä na sieti, keď nebola schopná položiť súperovi loptu. Inak sa hral pekný, útočný a bojovný volejbal, lenže so zlým koncom pre Iskru. Domáce sa prezentovali presnými sklepávanými loptami, keď nakazili a hnúšťanky snahou zabodovať vyprodukovali vlastné chyby.