Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
6.decembra 2009 -
nedeľa
M SR OS kadetky I.trieda
MVK Poltár - VK Iskra Hnúšťa

MVK Poltár - VK Iskra Hnúšťa 3:1 (21,-24,17,22)
  3:0 (18,21,19)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, L.Sliacka, M.Mrnková, P.Kvetková, K.Ďurindová, Z.Vojteková,
  • libero – L.Tokárová (K.Pinčáková, J.Knapová, M.Škodová)

Tréneri :

• Mgr.Štefan Majeský

Hnúšťanské kadetky nezopakovali ale ani sa nepriblížili k svojmu minulotýždňovému výbornému výkonu, čo sa prejavilo i na výsledku zápasu. Citeľne chýbala zranená univerzálka P.Ďurišová, ktorú nahradila dobre hrajúca P.Kvetková, lenže nie tak účinná na bloku i v útoku. Škoda, že na poste smečiarky celkom vybuchla K.Ďurindová, za ktorú nebola rovnocenná náhrada. Iskra v podstate hrala s jednou smečiarkou, kapitánkou J.Zatrochovou. K nej sa výkonom pridala liberka L.Tokárová, nahrávačka L.Sliacka a blokárka M.Mrnková, ale to bolo na sústredené domáce veľmi málo. Iskra trpela často na kolísavosť v pozornosti a pri nedôslednosti využívania chýb súpera. Hnúšťankám často nepostačovali ani 5-6 bodové vedenia v setoch, pretože ho vlastnými chybami lacno premrhali a tak jednoznačne posadili na koňa domáce, namiesto toho, aby ich trestali za chyby. Táto bezradnosť sa prejavila najmä v druhom sete druhého zápasu, keď Iskra viedla začiatkom setu 9 : 0, ale vedenie ľahko pustila z rúk a tak i set, následne i druhý zápas. Nepomohli ani dohovárania v oddychových časoch, či jednotlivé striedania. Domáce družstvo zaslúžene vyhralo v oboch zápasoch.