Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
28. novembra 2009
sobota
M SR OS kadetky I.trieda
VK Iskra Hnúšťa - ŠK ŽU Žilina

VK Iskra Hnúšťa - ŠK ŽU Žilina 3:0 (19,15,13)
  3:0 (19,24,17)

Zostava VK Iskra :

• J.Zatrochová, L.Sliacka, M.Mrnková, P.Ďurišová, K.Ďurindová, Z.Vojteková
  • libero – L.Tokárová
  • (P.Kvetková , K.Pinčáková, J.Knapová, N.Miková, M.Škodovcá)

Tréneri :

• Štefan Majeský

Iskra začala sústredene, útočným servisom a výbornou pestrou i rýchlou hrou na sieti. Súperky si v prvom zápase nevedeli poradiť s útočnou hrou hnúšťaniek, kde boli najmä P.Ďurišová a J.Zatrochová takmer nechytateľné pre súpera. Veľmi dobre dirigovala hru na sieti a uvoľňovala spoluhráčky nahrávačka L.Sliacka, ktorá hrala svoje druhé sobotňajšie dvojstretnutia aj s M.Mrnkovou, L.Tokárovou. Iskra v prvom zápase stupňovala svoj tlak od setu k setu, čo sa prejavilo i na skóre zápasu. Všetky hráčky hrali sústredene a s chuťou. V treťom sete nastúpila na nahrávačsky post po vystriedaní J.Knappová, nadviazala na výkon L.Sliackej, takže domáce kľudne dokončili úspešne celý prvý zápas.

Druhé stretnutie už bolo vyrovnanejšie a to najmä v druhom sete, keď hnúšťanky zlomili súpera až v závere setu a vyhrali ho 26:24. V prvom sete sa zranila jedna z opôr Iskry P.Ďurišová a na jej post nastúpila staršia žiačka P.Kvetková, ktorá sa nebojácne chytila svojej šance a podala kvalitný výkon. Iskra hrala v pohode, sústredene. Domáce hráčky produkovali pestrú útočnú hru. Keďže i na druhej strane bol zdatný súper diváci často tlieskali veľmi peknému volejbalu. Darilo sa i striedaniu v domácom družstve, keď striedajúce hráčky plne nahradili svoje oddychujúce spoluhráčky. V druhom sete dohrala J.Knappová dramatický set a K.Pinčáková vystriedala K.Ďurindovú v treťom sete a tiež úspešne dohrala set a pomohla družstvu svojou hrou na sieti i v poli. Diváci odmenili hráčky za pekný volejbal potleskom.