Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
21. novembra 2009
sobota

ženy - I.liga

VK Iskra Hnúšťa - VK Slovan R. Sobota

VK Iskra Hnúšťa - VK Slovan R. Sobota 0:3 (-17,-22,-17 )
  3:1 ( 26,-13,23,19)

Zostava VK Iskra :

• Bukviarová, Migaľová, Národová, Ďurišová, Štefániková, Palíková
  • liberka Zatrochová ( Szőkeová, Ďurindová, Solivajsová, Vojteková )

Tréneri : Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová

V tradičnom okresnom derby sa stretli domáce družstva VK Iskra Hnúšťa a VK Slovan Rimavská Sobota. V prvom stretnutí dominovali hosťujúce hráčky, len v druhom sete domáce ako tak držali krok so súperkami. Slovanistky prehrali domáce hráčky vo všetkých činnostiach.

V druhom stretnutí, ktoré bolo oproti prvému stretnutiu oveľa kvalitnejšie a hlavne dramatickejšie, diváci videli veľmi dobrý volejbal. Domáce hráčky začali od začiatku stretnutia oveľa sústredenejšie a hlavne zbavili sa herného krču, ktorý im v mnohom zväzoval ruky aj nohy. Dramatické bola koncovka prvého setu, hostky viedli 24:23, pri podaní Migaľovej získali dva body domáce hráčky a na ukazovateli bolo 25:24 pre domáce. Následne Soboťanky dva krát úspešne ukončili svoje akcie a viedli 26:25. Národovej podanie Slovanistky zle spracovali a bolo 26:26. Ďalšie dva body domáce získali technickými chybami hosťujúceho družstva, keď rozhodca stretnutia im odpískal zlé postavenie na príjme podania.
Druhý set bol v jednoznačnej réžií hráčok Slovana. Domáci tréner vystriedal kľúčové hráčky a doprial im krátky oddych a to bolo rozhodujúce pre ďalší vývoj. Domáce nastúpili na tretí set ako vymenené a postupne si vytvorili niekoľko bodový náskok, ktorý napriek mohutnému náporu súperiek doviedli do víťazstva v sete. Vo štvrtom sete domáce už hrali svoju hru a súperky nepripustili k zdramatizovaniu druhého stretnutia.