Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
19. decembra 2009
sobota

ženy - I.liga

VK Slovan Rim. Sobota - VK Iskra Hnúšťa

VK Slovan Rim. Sobota - VK Iskra Hnúšťa 3:1 (15,17,-21,19 )
  3:2 ( 19,-21,16,-21,10 )

Zostava VK Iskra :

• Bukviarová, Migaľová, Národová, Solivajsová, Slivková, Palíková
  • liberka Zatrochová ( Szőkeová, Ďurindová, Knappová )

Tréneri : Štefan Bukviar, Miroslava Szökeová

V okresnom derby prvé stretnutie bolo v réžii domácich hráčok, Prvé dva sety Hnúšťanky nezachytili, domáce im nedovolili dobrým podaním nájsť účinnú zbraň proti skúsenejším súperkám. V treťom sete si hostky vytvorili niekoľko bodový náskok, ktorý do konca setu ešte zveľadili. Vo štvrtom sete už ale znovu dominovali domáce hráčky.

Druhé stretnutie bolo dramatickejšie. Hnúšťanky nastupili na palubovku ako vymenené. Os začiatku setu viedli 12:7 a ešte aj 16: 14, ale niekoľko nevynútených chýb na ich strane a bolo po náskoku a nakoniec aj po sete. V ďalšom sete začali lepšie domáce hráčky, viedli už 20:16 a sériou šiestich bodov priviedli zvrat do vývoja setu hostky a nakoniec sa tešili z víťazstva v sete. V treťom sete boli od začiatku lepšie domáce hráčky a s prehľadom doviedli set do víťazstva. V štvrtom sete bola zaujímavá koncovka setu, Domáce, ktoré hrali dobre viedli priebežne 21:20, ale potom na podanie prišla Bukviarová a po nej Migaľová a priniesli zvrat do koncovky setu. Skrátená hra mala dve časti. V prvej sa bojovalo o každú loptu, Hnúšťanky viedli od začiatku o jeden bod a pri zmene strán bolo 8:7 pre Iskru, ale po zmene strán už dominovali domáce hráčky a zvíťazili v sete a aj v zápase.