Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
7. novembra 2009
sobota

I.liga ženy

VK Iskra Hnúšťa - Slávia TU Košice

 

 

VK Iskra Hnúšťa - Slávia TU Košice 2:3 (14, -25, -20, 19, -11)
  3:1 (17, -24, 19, 26)

Zostava VK Iskra :

  • Bukviarová, Národová, Migaľová, Palíková, Ďurišová, Štefániková - liberka Zatrochová,
  • ( Slivková, Szőkeová, Lumnitzerová, Ďurindová, Solivajsová, Knappová.)

Tréneri :

  • Štefan Bukviar, Miroslava Szokeová

Hnúšťanský tím zvládol prvý set prvého stretnutia na výbornú, domáce jednoznačne kraľovali. Záver druhého dejstva bol dramatický, vyznel lepšie pre Košičanky. Prehratý druhý set akoby poznačil výkon Iskry v treťom sete, ktorý sa tiež stal korisťou Slávie. Hnúšťankám sa však podarilo vyhrať štvrtý set, a tak rozhodnutie o víťazovi stretnutia padlo v tajbrejku. Slávistky využili veľmi dobrý úvod tohto skráteného setu.

V treťom kole prvej ligy - Východ vo volejbale žien sa predstavili v drese Iskry Hnúšťa proti Slávii TU Košice prvýkrát v tejto sezóne už aj Pavlína Slivková a Radka Národová. Hnúšťanské volejbalistky privítali v sobotu 7.novembra na svojej palubovke Sláviu TU Košice. Iskra hrala premiérovo v tejto sezóne doma. Hnúšťanky v prvom domácom zápase slávistkám tesne podľahli. Utrpeli tak piatu prehru v tomto súťažnom ročníku v sérii. Z prvého plného bodového zásahu sa následne tešili zverenky Štefana Bukviara v druhom stretnutí.

Prvý set druhého zápasu bol v réžii hnúšťanského družstva. Druhý set získali východniarky. V treťom dejstve mali domáce hráčky navrch. Napínavá bola koncovka štvrtého setu, lepšie ju zvládla Iskra. Zrodilo sa jej prvé víťazstvo v tejto sezóne.

 

 
Tabuľka a ostatné výsledky na www.svf.sk - I.liga ženy