Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
POHÁR PRIMÁTORA MESTA

VOLEJBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽIAČOK
XVI. ročník

Pohár primátora mesta

V sobotu 26.septembra 2009 sa Mestskej športovej hale uskutočnil XVI. roč. vo volejbale starších žiačok Pohár primátora mesta za účasti ôsmych družstiev. Vlaňajšie prvenstvo obhájilo družstvo VK Iskra Hnúšťa A, ktoré vyhralo turnaj bez straty setu. Domáce víťazky dominovali najmä kvalitným servisom a pestrou hrou  na sieti. Hnúšťanky dobrým pohybom v poli nedávali súperom veľa miesta na bodovanie. Vyvrcholením turnaja bolo finále o 1. miesto, keď športová hala mohutne povzbudzovala domáce žiačky vo večerných hodinách, ktoré po jasne vyhratom prvom sete a veľkom náskoku v druhom sete, nevysvetliteľne poľavili v pozornosti. Avšak po sústredení sa na hru dotiahli víťazne zápas do konca a vytešené si prebrali z rúk primátora mesta Hnúšťa Mgr. Michala Bagačku Pohár primátora mesta a diplom za 1. miesto. Aj druhé družstvo Iskry, za ktoré štartovali domáce mladšie žiačky, sa zlepšovali od zápasu k zápasu a nakoniec sa tešili s pekného 6. miesta.

Víťazné družstvo hralo v zostave:
L.Sliacka, M.Mrnková, P.Kvetková, S.Kožiaková, M.Škodová, N.Miková, libero – L.Tokárová (D.Dolezsová, T.Belicová, M.Jakubcová, A.Hošková)

Skupina
A Hnúšťa, 26.IX.2009
VK  Iskra Hnúšťa  A TJŠK VK Krupina Lokomotíva Čadca ŠVK  Tatran Banská Bystrica Skóre Body Miesto

B Hnúšťa, 26.IX.2009
VK  Iskra Hnúšťa  B VK  Milanotrade Banská Bystrica   MŠK Žiar n/Hronom MVK Poltár Skóre Body Miesto

Poradie zápasov o 1. – 4.miesto:

1. A1 VK Iskra Hnúšťa A - B2 MVK Poltár 2:0 (13,14)
2. B1 VK Milanotrade Banská Bystrica - A2 Lokomotíva Čadca 2:1 (-17,20,14)

Zápas o 3.miesto:

3. Porazený 1 MVK Poltár - Porazený 2 Lokomotíva Čadca 2:1 (22,-21,11)

Zápas o 1.miesto:

4. Víťaz 1 VK Iskra Hnúšťa A - Víťaz 2 VK Milanotrade Banská Bystrica 2:0 (12,21)