Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
Zhodnotenie družstva mladších žiačok „A“ po jesennej časti súťaže.

 

Družstvo mladších žiačok A“ Volejbalového klubu Iskra Hnúšťa sa po polovici súťaže nachádza na 1.mieste oblastného majstrovstva mladších žiačok a midimaxu skupiny juh.
Mladé dievčatá Iskry sa od prvého kola pevne usadili na špici tabuľky, kde si vybudovali po polovici súťaže štvorbodový náskok pred svojími prenasledovateľmi. Dievčatá dominovali vo všetkých zápasoch bez straty čo i len jedného setu. V každom jednom zápase sa ukázala ich zohratosť, ale najmä poctivá práca na tréningoch v letnej príprave, ale aj počas sezóny. Družstvu veľmi pomohlo, že v prípravnom období pred začiatkom sezóny sa zúčastňovalo najmä na turnajoch starších žiačok,čo bolo dobré pre ich ďalší rozvoj, kedže sa stretávali so silnejšími družstvami. Družstvo je postavené na piatich skúsenejších hráčkach, ktoré hrali túto súťaž aj v minulom roku a postupne bolo doplnené ďalšími perspektívnymi hráčkami. Po treťom kole súťaže družstvo zasiahla veľká maródka ostali dve zdravé hráčky, ale našťastie sa družstvo znova dalo do kopy a poctivým tréningom sa dostalo do hernej pohody, čo sa prezentovalo najmä dvoma výbornými výkonmi doma so Zvolenom, ale najmä u najväčšieho rivala z Poltára. Dievčatám sa darila najmä hra na sieti a podanie, kde jednoznačne dominovala Brádňanová, Sliacka, kapitánka Babicová, podporované nahrávačkou Hochmannovou. K týmto hráčkam sa postupne pridali aj ďalšie hráčky ako Václavíková, Hrebendová, Klembuszová, a Pásztorová, čo bolo potešitelné pre trénerov. Po dvoch sviatočných týždňoch voľna sa hráčky opäť stretnú v januári v tréningovom procese, a poctivým tréningom začnú napĺňať svoj predsezónny cieľ a to vyhrať súťaž a postúpiť na Majstrovstvá Slovenska.

Za družstvo ml.žiačok „A“ v doterajšom priebehu sezóny nastúpili tieto hráčky:

Babicová, Hochmannová, Sliacka, Brádňanová. Václavíková, Emingrová, Pásztorová, Tóbiková. Hrebendová, Bolhová, Klembuszová, Demianová Mareková, Humennová.

Trénermi družstva sú: Pasiar, Slivková

 

 
Tabuľka a ostatné výsledky na www.svf.sk - ml.žiačky juh