Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
21. novembra 2009
sobota

M SR OS staršie žiačky I.trieda

VK Iskra Hnúšťa - MŠK Žiar nad Hronom

VK Iskra Hnúšťa - MŠK Žiar nad Hronom 3 : 1 (-17,23,19,11)

3 : 0 (15,13,24)

Zostava VK Iskra :

• L.Sliacka, M.Mrnková, S.Kožiaková, T.Belicová, P.Kvetková, M.Škodová,
  • libero – L.Tokárová (A.Sedláková, D.Dolezsová, M.Jakubcová, A.Hošková)

Tréneri :

• Majeský, Slivková

Hnúšťanky znova po týždňovej chrípkovej pauze hrali doma proti tradičnému súperovi zo Žiaru nad Hronom. Hoci jednoznačne zvíťazili, znovu na domácej pôde neponúkli kvalitný volejbalový prejav. Hnúšťanské žiačky začali veľmi ustráchane, bez pohybu, so slabým dôrazom na sieti a s chybami v poli. Nevedeli sa uchytiť ani opory družstva L.Sliacka a M.Mrnková, čo bolo cítiť na celkovej hre družstva. Na smečiarskom poste sa uchytila postavou nízka ale výkonom „vysoká“ T.Belicová, ktorá podržala družstvo v oboch zápasoch na sieti i v poli. Ani tradične spoľahlivý výkon liberky L.Tokárovej nestačil zmazať zlý dojem z herného prejavu družstva. Družstvo Iskry sa veľmi pomaly dostávalo do zápasového tempa. Po prvom zbabranom sete, Iskra ledva vyhrala druhý set. Až potom začal motor Iskry postupne nabiehať na svoje obrátky, ktoré hnúšťanky vystupňovali vo štvrtom sete, keď jasne dominovali svojou hrou v poli i na sieti. Konečne zabrali opory L.Sliacka, M.Mrnková, P.Kvetková.

Druhý zápas sa začal kľudne a Hnúšťa si hrala konečne svoj volejbal, založený na kvalitnom servise L.Sliackej a M.Mrnkovej, podporený pestrou a útočnou hrou na sieti. Po ľahkom vedení 2:0 na sety sa zdalo, že o osude zápasu je rozhodnuté. Prišiel však nečakane zlom k horšiemu a Iskra začala znova produkovať vlastné nevynútené chyby, ktorými držala súpera v nádeji uhratia setu. Až dva oddychové časy a päť striedaní v závere zneistili súpera a Iskra horko-ťažko dotiahla set i zápas do víťazného konca. Na celkovom výkone sa možno podpísal i týždňový tréningový výpadok pre chrípkové ochorenia hráčok, ale i tak sa žiačky Iskry zatiaľ hojdajú na víťaznej vlne, keď zatiaľ neokúsili trpkosť prehry a trónia na prvom mieste v súťaži.