Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
6. februára 2010
sobota

Staršie žiačky M SR OS žiačky I.trieda

VK Iskra Hnúšťa - ŠKM Liptovský Hrádok

 

 

VK Iskra Hnúšťa - ŠKM Liptovský Hrádok 3:0 (21,22,23)
  3:2 (-25,18,22,-24,4 )

Zostava VK Iskra Hnúšťa

  • L. Sliacka, Mrnková, Brádňanová, Kvetková, Belicová, Hochmanová
  • liberka Tokárová ( Miková, Dolezsová, Jakubcová Hošková )

Tréneri :

  • Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová

Mladé Hnúšťanky sa predstavili v prvom kole jarnej odvetnej časti na domácej pôde proti húževnatým liptovčiankam. Domáce nastúpili s obavou, po prestávke boli silne v pozmenenej zostave. Družstvo opustili všetky tri blokárky S.Kožiaková, A.Sedláková, M.Škodová a smečiarka S.Hosťovecká. Domáce sa museli posilniť mladšími žiačkami A.Brádňanovou a M.Hochmanovou, ktoré si však za svoj debut zaslúžia len chválu, boli jednoznačne oživením herného prejavu družstva. Obe hráčky podali kvalitný výkon na sieti a na servise. Hoci prvý duel na Liptove Iskra vyhrala, nedal sa očakávať hladký priebeh zápasu, čo sa i potvrdilo. Iskra začala kvalitným servisov tlačiť súpera a získavala si niekoľkobodové vedenie, ktoré však bojovný súper obetavými zásahmi v poli a umnou hrou na sieti vždy nebezpečne sťahoval. O boji o každý bod svedčí i tesné skóre setov, hoci Iskra vyhrala 3:0. Iskra sa ťažko presadzovala proti dobrej obrane súpera a každý bod bol doslova vydretý.

Druhý zápas bol oveľa dramatickejší a vyrovnanejší. Prvý set druhého zápasu bol v réžii domácich, ktoré ho však ustráchaným výkonom v závere stratili po vlastných jednoduchých chybách 25:27. Domáce však po vystriedaní na poste druhej smečiarky podržala výkonom A.Hošková. Znova však prišla pauza v pozornosti v radoch domácich, ktoré kopili vlastné chyby a prehrali štvrtý set 24:26. Do tajbrejku však Iskra nastúpila s odhodlaním odčiniť chyby a dosiahnuť víťazstvo. Po kvalitnom servise kapitánky L.Sliackej otáčali strany za stavu 8:0.Hoci súper robil čo vedel, proti dobrému rozbehnutému stroju domácich žiačok nenašiel recept a tie jasne dominovali a vyhrali rozhodujúci set 15:4, a tak i zápas 3:2. Výkon domácich žiačok nebol bezproblémový, mal svoje hluché miesta, ale bojovnosťou a trpezlivou hrou si splnili svoj cieľ, ktorý ich drží v nádeji v boji o druhé postupové miesto.

 

 
Tabuľka a ostatné výsledky na www.svf.sk - l.trieda staršie žiačky