Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.

• L.Sliacka , S.Kožiaková, M.Mrnková, S.Hosťovecká, P.Kvetková, M.Škodová,
  • libero – L.Tokárová (D.Dolezsová, M.Jakubcová)

Tréneri :

• Mgr. Štefan Majeský, Mgr. Marcela Križanová

Hnúšťanské žiačky si zachovali aj po treťom kole neporaziteľnosť, a to stále na pôde súpera. Hoci prvý zápas vyhrali bez straty setu, bol to skôr antivolejbal a vydreté víťazstvo celého družstva, ako hra ktorú vedia produkovať. Hra nezmyselných odbití, nepresných prihrávok a nepozorných akcií nakoniec priniesla Iskre ďalšie vytúžené víťazstvo z pôdy Liptovského Hrádku, odkiaľ si Hnúšťa nepriniesla dlhé roky ani bod.

Aj druhý zápas začala Iskra s vedomím možného víťazstva, lenže súper sa nechcel poraziť „sám“. Po prvom vyhratom sete a jednoznačnom vedení v druhom sete 19:13, sa nevysvetlitelne hnúšťanky zriekli aktivity a po dramatickom naťahovaní stratili druhý set 30:28, hoci mali tri setbaly. Až po prehratom treťom sete si uvedomili, že by bolo načase trocha spozornieť a začať aj hrať svoju hru. Hnúšťanky začali koncentrovanejšie podávať, hrať pestrejšie na sieti, čo vyviedlo domáce družstvo z hernej pohody. Iskra si zásluhou bojovnosti, nie volejbalovým umením, vybojovala dvojnásobné cenné víťazstvo na horúcej pôde súpera.
Družstvu pomohla nielen bojovnosť, ale aj hra libera L.Tokárovej v poli a striedajúcej M.Jakubcovej, ktorá v ťažkých chvíľach podržala družstvo najmä na prihrávke a zakončila víťaznou loptou prvý zápas. Kvalitný výkon podali aj blokárky a to najmä M.Škodová, k nej sa pridala S.Kožiaková, mnohými zablokovanými loptami.