Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.

• libero – L.Tokárová
  • (A.Sedláková, D.Dolezsová, M.Jakubcová, A.Hošková)

Tréneri :

• Majeský

Iskra začala nesmelo, bez pohybu a ustráchane. Súper to využil a viedol v prvom sete 11:1. Hnúšťanky neboli schopné položiť behavému a obetavému súperovi loptu, pre ktorého nebola ani jedna lopta stratená. Začalo sa dariť na servise L.Sliackej a hnúšťanky stiahli hrozivú stratu na stav 14:14. Veľmi pomaly sa dostávali do tempa domáce žiačky a najmä opora družstva M.Mrnková, ktorá sa nevedela presadiť na sieti v prvých dvoch setoch. V týchto momentoch bola najúčinnejšia na sieti i v poli T.Belicová. Výkonom stúpala postupne i univerzálka P.Kvetková, a tak sa domáce dostali do lepšej hernej pohody, čo sa nakoniec prejavilo v treťom sete, keď konečne zlomili obetavého súpera. Dovtedy to bol neustály boj o bod, keď sa ani jedno družstvo nevedelo odpútať do vedenia na väčší rozdiel bodov.

Druhý zápas začali domáce znova laxne a bojazlivo. Znova sa nevedeli presadiť na sieti. Po prvom prehratom sete Iskra ešte zdvihla hlavu a horko-ťažko dotiahla do víťazného konca druhý set. Lenže to bolo všetko. Súper sa zlepšil v poli, nerobil vlastné chyby a ich odrážané lopty často našli neskoncentrované domáce žiačky, ktoré sa doslova nadreli na každý bod. Celý zápas sa družstvá ťahali o jednotlivé body a v záveroch posledných dvoch setov sa odvrátila i šťastena od domácich. Hnúšťanky nevedeli nájsť ani pohodu ani recept na bojovného súpera a ich enormná snaha po víťazstve im často zväzovala ruky i nohy. Banskobystričanky tak ukončili neporaziteľnosť Iskry v sezóne, ktorá si týmto zaknihovala prvú sezónnu prehru v súťaži.