Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
5. decembra 2009
sobota

M SR OS staršie žiačky I.trieda

MVK Poltár - VK Iskra Hnúšťa

MVK Poltár - VK Iskra Hnúšťa 3 : 1 (-22,22,24,21)
  3 : 1 (-13,18,12,20)

Zostava VK Iskra Hnúšťa

• L.Sliacka, M.Mrnková, A.Sedláková, T.Belicová, P.Kvetková, M.Škodová,
  • libero – L.Tokárová (D.Dolezsová, M.Jakubcová, A.Hošková)

Tréneri :

• Štefan Majeský

Hnúšťanky začali s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok na pôde tradičného rivala, čo sa i v prvom sete podarilo. Útočným servisom a pozornou hrou v poli i na sieti uhrali prvý set. V druhom sete to vyzeralo tiež nádejne, keď hnúšťanky viedli 21 : 16. Lenže domáce sa zaťali a bojovnosťou vzali takmer prehratý set Iskre. Ešte v treťom sete žila do poslednej chvíle nádej na zvrat v zápase. Obe družstvá sa striedali vo vedení, lenže dôslednejšie v koncovke boli domáce a vyhrali set 26 : 24. Štvrtý set , hoci Iskra bojovala a snažila sa, vyhrali zaslúžene domáce, ktoré boli istejšie v útoku a premieňaní rozhodujúcich lôpt.

Druhý zápas začali hnúšťanky znova odhodlane, pestro, pozorne v poli a úderne na sieti. Lenže víťazstvo 25 : 13 akosi vzalo vietor z plachiet útoku Iskry, ktorá nebola schopná konkurovať domácej ofenzíve a bojovnosti.
V oboch zápasoch sa hral pekný a útočný volejbal. Bolo vidieť, že hrajú družstvá z prvých troch miest súťaže. Domáce družstvo bolo bojovnejšie a účinnejšie najmä v útočej fáze, keď Iskra nevedela bodovo zakončiť svoje útoky.