Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
12. decembra 2009
sobota

Staršie žiačky M SR OS žiačky I.trieda

VK Iskra Hnúšťa - ŠŠK OA Pov.Bystrica

VK Iskra Hnúšťa - ŠŠK OA Pov.Bystrica 1 : 3 (-23,-11,21,-15)
  2 : 3 (16,-17,-22,22,-8)

Zostava VK Iskra Hnúšťa

• L.Sliacka, M.Mrnková, A.Sedláková, M.Jakubcová, P.Kvetková, M.Škodová,
  • liberka – L.Tokárová (D.Dolezsová, T.Belicová, A.Hošková)

Tréneri :

• Štefan Majeský

Na palubovke sa domáce žiačky postavili proti súperovi z Považia, ktorí neokúsil trpkosť prehry. Považanky mali jednoznačnú výškovú prevahu, štyri reprezentantky Slovenska na palubovke. Dosiaľ prehrali len päť setov v priebehu súťaže, to všetko jednoznačne vravelo v prospech súperiek. Hnúšťanky sa však nebojácne pustili do vzájomného súboja, v ktorom svoj výškový handicap nahradzovali bojovnosťou v poli, kvalitným servisom a pestrou hrou na sieti. Hneď prvý set domáce siahali na víťazstvo, keď viedli 23:21, ale proti jednoznačnému útoku súpera nenašli recept. Druhý set bol najslabší z pohľadu výkonu domácich. V treťom sa dievčatá zmobilizovali a ukázali svoje volejbalové kvality, čo im vynieslo víťazstvo v sete. Hoci domáce prehrali stretnutie 1:3, nesklamali.

Druhé stretnutie znova začala Iskra bojovne, súpera nepustili do nebezpečných útokov a keďže svoje útoky dokázali bodovo zakončiť, vyhrali set 25:16. Od týchto momentov sa hral pestrý a útočný volejbal, plný nápaditých a obetavých volejbalových akcií. Diváci často tlieskali volejbalu na oboch stranách. Hoci ďalšie dva sety Iskra prehrala, nebolo to pre súperky ľahké, bojovalo sa o jednotlivé body dlhými výmenami. Vo štvrtom sete sa hnúšťanky znova zahryzli do súperiek a vyrovnali stav setov na 2:2. Škoda, že domáce žiačky nezachytili úvod piateho setu, takže sa dohrávalo v podstate už v jasnom výsledku, rozhodovalo sa len o bodovom rozdiele.
Málokedy sa stáva, že si hráčky za prehru zaslúžia pochvalu, ale tentoraz jednoznačne presvedčili o svojich kvalitách. Veľmi dobrý výkon podalo celé družstvo a najmä stabilita vysokého štandardu kvarteta hráčok L.Sliackej, M.Mrnkovej, L.Tokárovej a P.Kvetkovej bola zárukou pekného volejbalu, na ktorý sa diváci tešia a tlieskajú mu.