Späť na úvodnú stránku

Volejbalový klub iskra HNÚŠŤA
Oficiálne stránky VK iskra
Hlavným zameraním činnosti VK je športová príprava detí a mládeže za účelom zvyšovania ich športového majstrovstva, formovanie osobnosti mladého človeka. VK je otvorenou, samostatnou a nezávislou, nepo- litickou spoločenskou organizáciou, vyvíjajúcou svoju činnosť na demokratických princípoch.
Súťaže
17. októbra 2009
sobota

Majstrovstvo Slovenska, oblasť stred staršie žiačky I.trieda

ZŠ Martinská A Žilina - VK Iskra Hnúšťa

 

 

ZŠ Martinská A Žilina - VK Iskra Hnúšťa 0 : 3 (-20.-19,-22)
  0 : 3 (-17,-22,-15)

Zostava VK Iskra Hnúšťa

  • L.Sliacka , S.Kožiaková, M.Mrnková, S.Hosťovecká, P.Kvetková, M.Škodová
  • libero – L.Tokárová (T.Belicová, D.Dolezsová, M.Jakubcová)

Tréneri :

  • Štefan Majeský

Staršie žiačky Iskry na pôde súpera zo Žiliny prekvapili príjemne najmä výsledkom, ako svojim výkonom. Výkon Iskry bol poznačený veľkou nervozitou v hernom prejave družstva, čo sa prejavilo v nevynútených chybách, družstvo podalo výkon asi na 60% svojich schopností. Hnúšťanky v prvom zápase podržala najmä kapitánka L.Sliacka, a to svojím útočným plachtivým servisom a organizáciou hry na sieti. K nej sa pridala M.Mrnková, ktorá takmer bezchybnou hrou v poli i na sieti pomohla družstvu k prvému víťazstvu. Postupne sa pridali bojovnosťou i ďalšie hráčky a víťazstvo v prvom zápase bolo bez straty setu.

Druhý zápas hnúšťaky začali znova s odhodlaním uhrať dobrý výsledok, lenže škrípal servis a tiež i súhra hráčok. Pomaly sa dostávali do tempa, čo sa prejavilo až v treťom sete. Prekvapivé víťazstvo i v druhom zápase bolo na svete, a to po kvalitnom a bojovnom výkone Iskry v poli i na sieti. Hnúšťanky predčili v oboch zápasoch domáce súperky najmä útočným servisom a premieňaním lopty zadarmo.

 
Tabuľka a ostatné výsledky na www.svf.sk - l.trieda staršie žiačky